První návštěva
Ke spokojenosti všech zúčastněných stran doporučuji dodržet těchto 10 tipů :-).
1. Den, kdy čeká Vašeho čtyřnohého přítele rehabilitace, berte jako odpočinkový. Nedoporučuji si před ani po plánovat něco náročného, jako je výcvik, trénink, výlet, apod. Pokud máte něco takového před sebou nebo za sebou, tak mě o tom prosím informujte.
(Bod 1. se netýká pacientů, kteří mají veterinářem nařízený klidový režim. Ukončením klidového režimu teprve začíná rehabilitace s postupným a fyzioterapeutem řízeným návratem k různým aktivitám.)
2. Pejska alespoň 3 hodiny předem nekrmte (krmnou dávku si lze vzít s sebou na terapii).
3. Dejte pejskovi před terapií pár minut na vyvenčení. Při fyzioterapii je fajn trochu se uvolnit a cítit se komfortně.
(U neurologických pacientů je samozřejmostí, že se může stát nehoda, ale i přesto prosím pejska vyprázdněte.)
4. S sebou mějte malé, nakrájené pamlsky nebo krmnou dávku. Pamlsky si nosit nemusíte, pokud je Váš pejsek "všechnosežral", protože u nás najdete pamlsků dost. Ale pokud má Váš pejsek potravní alergii nebo je vybíravý, tak si oblíbené pamlsky opravdu nezapomeňte vzít s sebou.
5. S sebou si vezměte pevný obojek (ne stahovací).
6. Doporučuji si s sebou brát v chladnějších částech roku obleček nebo Back on Track dečku (pokud máte). Pejsek je po terapii rozehřátý, začínají pracovat regenerativní procesy a může být vlhký z aquaterapie (máme fén pro psy, kterým lze rychle vysušit, ale u extra chlupáčů to nikdy není úplně do sucha).
7. Pejska vyčesejte a odstraňte z něj bláto, listí apod. (týká se hlavně chlupáčů).
8. Dorazte MAXimálně 5 minut předem a posaďte se v čekárně. Příliš brzký příchod do čekárny obvykle vyvolává neklid u psího klienta před Vámi.
9. Terapii včas zrušte, pokud pejska trápí nějaké akutní obtíže typu průjem a zvracení nebo je v léčení akutní infekce antibiotiky. Stejně tak terapii zrušte, pokud Vaše fena hárá.
10. Počítejte s tím, že na konci terapie můžete být více či méně od chlupů, vody a slin :-).
Těšíme se na Vás :-).